Dźwigi do murowania – wybawienie dla firm murarskich?

Murowanie – ogólny przegląd rynku murarskiego

Od wielu lat obserwujemy na rynku budowlanym postępujący problem ze znalezieniem pracowników do wykonywania ciężkich prac fizycznych, gdzie niewątpliwie murowanie do takich prac należy. Powoduje to iż młodzi ludzie nie są chętni do podejmowania prac w zawodzie murarza. Problem potęguje się ze względu na fakt, iż starsze pokolenie wykwalifikowanych murarzy odchodzi powoli z zawodu ze względu na wiek, a także liczne problemy zdrowotne spowodowane pracą w tym zawodzie. W przyszłości, po zakończeniu wojny w Ukrainie problem ten może dodatkowo narastać ze względu na odpływ wielu pracowników z Polski, a także odbudowę naszego wschodniego sąsiada, co otwiera szerokie perspektywy dla polskich firm budowlanych. Dlatego dobrze jest przygotować się do tego procesu zawczasu, aby w dobie prężnie rozwijającego się rynku budowlanego mieć już doświadczenie w technologiach przyspieszających murowanie.

Jakie są zalety maszyn do murowania

Dźwigi do murowania są technologią znaną od wielu lat, zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów. W Polsce żurawie do murowania  wchodzą prężnie na rynek od kilku lat. Dzięki maszynom do murowania murarze murują ściany szybciej oraz co równie istotne są w stanie murować w równym, szybkim tempie przez cały tydzień! Daje to przewagę nad tradycyjną metodą stawiania ścian, gdzie wydajność w ciągu dnia lub tygodnia jest zmienna ze względu na zmęczenie fizyczne.

Żuraw murarski ADAR
 
To urządzenie do mechanicznego murowania ścian standardowymi bloczkami silikatowymi dostępnymi na rynku np. Silka E, Sil-pro, H+H, a także elementami z betonu komórkowego np. Ytong Jumbo. Maszyna dostępna jest w dwóch wersjach: o udźwigu 100kg oraz 160kg. W połączeniu z chwytakiem murarskim  jest w stanie postawić cały rządek bloczków silikatowych z palety na raz (przy murowaniu bez pionowej spoiny). Pozwala to osiągnąć wydajność 2 osoby + żuraw murarski nawet do 10m2 murów/godzinę!

Miniżuraw do murowania podstropowego MC03
 
To urządzenie do mechanicznego murowania ścian z wielkowymiarowych elementów murowych coraz bardziej popularnych w Polsce. Dzięki dużym wymiarom bloczków 2 osoby + miniżuraw są w stanie wymurować nawet 16m2/godzinę!

Gdzie sprawdzą się żurawie do murowania

Oba żurawie przeznaczone są do murowania ścian w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, hotelach, czy budynkach użyteczności publicznej. Znakomicie sprawdzają się jednak także przy pracach murowych na halach przemysłowych. Warunkiem jest sztywne podłoże np. strop, po którym żuraw będzie mógł się przemieszczać. Przestawianie żurawi w kolejne miejsca jest bardzo szybkie i proste. W żurawiu murarskim, aby przestawić go w kolejne miejsce robocze wystarczy przepchnąć go ręcznie. Natomiast w miniżurawiu do murowania podstropowego należy złożyć stopy podporowe i za pomocą wbudowanej baterii przestawić go w kolejne miejsce.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:
email: [email protected]
https://adar-cranes.com/pl/