4 cechy dobrej firmy spedycyjnej od Fructus Transport

Zawód – spedytor to jeden z najbardziej wymagających zawodów w branży TSL. To on odpowiada za zorganizowanie sprawnego transportu oraz bezpieczne doprowadzenie towarów do celu, nawet jeśli po drodze zajdą nieprzewidziane sytuacje. Jak rozpoznać firmę spedycyjną godną zaufania?


Nowoczesny tabor

Zanim zdecydujesz się na zawarcie umowy z firmą spedycyjną poświęć czas na sprawdzenie taboru, jakim dysponuje. Dokładnie obejrzyj pojazdy, jakie posiada, sprawdź czy są dostosowane do przewozu towarów, jaki planujesz zlecić. Auta powinny mieć możliwość załadunku z boku, z góry i z tyłu pojazdu. Dopytaj o to, w jaki sposób spedytor sprawuje nadzór nad lokalizacją pojazdu – czy posiada system nawigacji GPS czy system łączności telematycznej.


Własny magazyn

Magazyn znajdujący się w posiadaniu firmy spedycyjnej to dodatkowy atut. Dzięki niemu zaoszczędzisz czasu w razie konieczności składowania czy kompletowania ładunku. Upewnij się, że magazyny są czyste, strzeżone 24h/dobę oraz że będą odpowiadać wymaganiom Twoich towarów.
Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Spedytora

W momencie gdy spedytor odbierze od Ciebie Twój załadunek, staje się za niego odpowiedzialny. W nieszczęśliwej sytuacji ich:

- zaginięcia,
- uszkodzenia,
- kradzieży,
- rozładowania w słym punkcie

– to on musi wypłacić klientowi odszkodowanie. Najlepsi spedytorzy wykupują specjalne Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Spedytora (OCS) – dlatego upewnij się, czy firma, z którą chcesz współpracować posiada odpowiednie ubezpieczenie, z którego pokryje ewentualne straty.


Zaangażowanie

Nie korzystaj z usług spedytora, który nie jest zaangażowany w odpowiednie zaplanowanie transportu już na etapie podpisywania umowy. Jeśli widzisz, że przedstawiciel danej firmy nie skupia się na szczegółach i nie próbuje podejść do naszego zlecenia indywidualnie, zastanów się, czy to dobra osoba do współpracy.