Data publikacji: 19-09-2019

Szkło z funkcją grzewczą. Możliwości i zastosowania

Szkło w funkcją grzewczą to innowacyjne rozwiązanie, które może pełnić rolę jedynego ogrzewania w domu. Sprawdza się w okresie zimowym, ale może również służyć przez cały rok. Szkło tego rodzaju jest niskoemisyjne, przez co bezpieczne dla środowiska.

Jak działa szkło z funkcją grzewczą

Tego rodzaju szkło może być stosowane w przypadku szyb zespolonych, na szklanych elewacjach, oknach połaciowych czy na szklanych dachach. W prosty sposób eliminuje problem zalegania śniegu czy szronu na szybie. Zapobiega również kondensacji pary wodnej na powierzchni szyby i uniemożliwia powstawanie zimnych stref. Wspaniale sprawdza się zarówno w domach, jak i w apartamentach. Zasada jego działania jest oparta na dwóch czynnikach: działaniu prądu elektrycznego oraz pokryciu szkła powłoką z tlenków metali. Na przeciwległych krańcach tafli znajdują się elektrody, które po podłączeniu przetwarzają energię w ciepło. W ten sposób szkło z funkcją grzewczą emituje ciepło powyżej 20°C. W przypadku, gdy na zewnątrz jest gorąco, uzyskujemy w ten sposób optymalną temperaturę w pomieszczeniu. W zależności od pożądanego efektu szyba w funkcją grzewczą potrzebuje od 70 (likwidacja efektu kondensacji) do 700 (rozpuszczenie śniegu na dachu) W/m².

Zastosowanie szkła grzewczego

Szczególne zastosowanie tego rodzaju szyby znajdują w miejscach, w których rzadko przebywamy, a potrzebujemy je szybko ogrzać, czyli na przykład na działce czy w oranżerii. Szkło z funkcją grzewczą znajduje tam zastosowanie szczególnie w sezonie jesienno – zimowym, chroniąc przed chłodem z zewnątrz. Instalacja, dzięki której działa tego typu szyba jest niewidoczna, nie ma więc problemu z wkomponowaniem jej w pomieszczenie.

Źródło: https://plastixal.pl  
Zobacz również:

Pomoc

Jeżeli nie znalazłes poszukiwanego produktu, firmy, usługi lub wyniki wyszukiwarki nie są dla Ciebie satysfakcjonujące to napisz do nas czego szukasz lub potrzebujesz. Wyślemy twoje zapytanie bezpośrednio do zainteresowanych firm.

Napisz do nas

X

Informujemy że przetwarzamy dane osobowe oraz korzystamy z plików cookies w zakresie opisanym w Polityce Prywatności.