Data publikacji: 08-05-2019

Moskitiera, czyli ochrona przed niechcianymi owadami

Moskitiera to proste urządzenie, które chroni przed owadami i pozwala cieszyć się w pełni letnimi wieczorami przy otwartym oknie. Łatwe w montażu moskitiery, można instalować w oknach PCV i drewnianych bez ingerencji w ich strukturę. Dużą popularnością cieszą się trwałe moskitiery na ramce aluminiowej, ale i modele integralne z oknami.


Ze względu na konstrukcję moskitiery możemy podzielić na:

- moskitiery proste klejone do okna
- moskitiery w ramce aluminiowej zakładanej na okno
- moskitiery rolowane, które działają jak zwykła roleta okienna, można je zwijać i rozwijać w zależności od potrzeby
- z materiałów wzmocnionych, do zadań specjalnych i montażu w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia
- moskitiery montowane w roletach zewnętrznych na dodatkowych prowadnicach

Zalety i wady moskitier okiennych

Moskitiery najprostsze, a więc te klejone bezpośrednio do ramy okiennej są rozwiązaniem najtańszym, ale czy najlepszym? Już niekoniecznie. Ich wadą jest przede wszystkim to, że ich trwałość pozostawia wiele do życzenia, a na oknach PCV gromadzą się ślady po kleju, które trudno usunąć.

O wiele lepszym rozwiązaniem są moskitiery na ramce aluminiowej, które dopasowuje się do danego okna, bez konieczności ingerencji w ramę okienną. System zaczepów powala na bezinwazyjne utrzymywanie moskitiery w oknie PCV czy aluminiowym. Wadą jest montaż, który nie dla każdego może być prosty.

Oczywiście o moskitierach można pomyśleć już na etapie instalacji okien PCV, ponieważ można je zamówić razem z oknami. Ciekawym rozwiązaniem są też rolety zewnętrzne ze specjalnymi dodatkowymi prowadnicami, w których montuje się wysuwaną moskitierę. Jako czołowy producent okien w Warszawie oferujemy kompatybilne systemy moskitier dopasowane do naszych okien.

Bez względu na wybór moskitiera chroni przed owadami i większymi zanieczyszczeniami bez ograniczenia ilości światła wpadającego do pomieszczenia.

Źródło: https://plastixal.pl  
Zobacz również:

Pomoc

Jeżeli nie znalazłes poszukiwanego produktu, firmy, usługi lub wyniki wyszukiwarki nie są dla Ciebie satysfakcjonujące to napisz do nas czego szukasz lub potrzebujesz. Wyślemy twoje zapytanie bezpośrednio do zainteresowanych firm.

Napisz do nas

X

Informujemy że przetwarzamy dane osobowe oraz korzystamy z plików cookies w zakresie opisanym w Polityce Prywatności.