Poland - Export

Poland-Export.com
Twoja droga do sukcesu
Wybrany język strony: Polski
Data publikacji: 03-10-2018

HORTI-TECH
IV Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH

13-14 II 2019

HORTI-TECH, MTAS i FruitPRO razem dla sadownictwa i warzywnictwa

Kolejna edycja Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH zaplanowana została na luty 2019. Przyszłorocznej wystawie towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej i konferencja FruitPRO. To doskonała fuzja oferty firm branżowych z praktyczną wiedzą i doradztwem.

Organizatorzy MTAS i konferencji FruitPRO - BASF Polska i Samodzielny Zakład Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych  HORTI-TECH - Targi Kielce SA i Leaf Media połączyli siły i te dwa cenione w branży sadowniczej wydarzenia odbywać się będą wspólnie. Tym sposobem, ofertę ponad 100 firm zgromadzonych na kieleckiej wystawie oferujących maszyny uprawowe i narzędzia używane w produkcji sadowniczej i warzywniczej, ale także, m.in. nawozy i biostymulatory uzupełnią rozwiązania i technologie dedykowane produkcji i dystrybucji owoców. Wizytówką konferencji FruitPRO, nieodłącznie towarzyszącej targom MTAS, jest panel wykładów wygłaszanych przez przedstawicieli świata nauki i doradców sadowniczych zarówno z Polski, jak i zagranicy. Ubiegłoroczna edycja MTAS odbyła się na terenie Centralnego Ośrodka Sportowego "TORWAR" w Warszawie. Podczas towarzyszącej im konferencji, poruszone zostały zagadnienia dotyczące, m.in. aspektów ekonomicznych produkcji sadowniczej, jak i doniesienia traktujące o samej agrotechnice i jej wpływie na jakość i możliwości zbytu owoców. Wśród prelegentów znaleźli  się, m.in. Walter Guerra z LVF Laimburg (Południowy Tyrol, Włochy) i Andriy Yarmaka z FAO – Agenda ONZ Rzym (Włochy).

horti-tech W trzeciej edycji Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH udział wzięło blisko 100 firm i gama uznanych ekspertów branży, zgromadzonych w Targach Kielce podczas III Ekonomicznej Konferencji Sadowniczo-Warzywniczej. Kompleksowa wystawę obejrzało ponad 3500 zwiedzających. Maszyny uprawowe i narzędzia używane w produkcji sadowniczej i warzywniczej, ale też wszelkie niezbędne nawozy, biostymulatory, środki ochrony i wiele innych produktów przydatnych producentom owoców i warzyw – to i wiele innych produktów niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu sadów i upraw warzywnych można było jak zwykle znaleźć w Targach Kielce. Wśród wystawców pojawiały się takie znane marki jak: New Holland, John Deer, Landini, Kisiel, Case, Bury, Weremczuk, AR Chmielewscy, Yara, Agrola, KMK Agro,  Lisicki, Polsad i wiele innych.

Konferencja z ekspertami branży sadowniczej w Targach Kielce

Pierwszy dzień targów HORTI-TECH 21 listopada zdominowała ważna dla branży Ekonomiczna Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza. Poruszyła między innymi kwestie eksportu polskich jabłek w sezonie 2017/18 czy też zagadnienia specyfiki europejskiego rynku jabłkowego. Wiele miejsca  poświęcono tematyce zagospodarowania jabłek przemysłowych oraz bieżącej sytuacji polskich sadowników na rynku światowym. Dyskutowano o  szansach i zagrożeniach dla polskich producentów owoców i warzyw.

Jak zwykle na stoiskach Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic, przedstawicieli KRUS, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa można było liczyć na specjalistyczne konsultacje. Po raz kolejny podczas Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych odbywały się spotkania z ekspertami pod nazwą HortIntegra, pod którą kryje się znana już bywalcom targów HORTI-TECH strefa spotkań organizowana przez Jednostkę Certyfikującą PNG.  Skupiona na poradach w zakresie zintegrowanej produkcji roślin strefa w 2017 roku dotyczyła również  produkcji ekologicznej i systemu bezpieczeństwa żywności G.A.P.

W pierwszym dniu targowym, 21 listopada, ruszyło w Targach Kielce specjalne Miasteczko Wózkowe – z prezentacjami wózków widłowych, w tym 8 najnowocześniejszych maszyn UniCarriers, także z nową serią TX. W drugim dniu targów, 22 listopada aż 30 operatorów wózków widłowych zmierzyło się w konkursie sztaplowania – czyli układania palet warstwami na wysokości, a także w slalomie wózkami między beczkami i innymi trikami z piłeczką ping-pongową.

Nagrodzony za najlepszy czas (3.15 minuty) i jakość przejazdu został Patryk Bogdalski, który otrzymał markowy wózek widłowy ufundowany przez firmę Polsad, organizatora konkursu i całego miasteczka.

Zapraszamy do Targów Kielce na kolejną edycję targów HORTI-TECH 16-17 listopad 2018

Zobacz również:

Średnie kursy NBP

GBP 4.73 zł 0.74%
CHF 3.56 zł 0.34%
USD 3.5 zł 0.84%
EUR 4.18 zł 0.43%

Kalkulator walutowy–––––NA–––––

X

Informujemy że przetwarzamy dane osobowe oraz korzystamy z plików cookies w zakresie opisanym w Polityce Prywatności.