Data publikacji: 03-10-2018

HORTI-TECH
IV Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH

13-14 II 2019

HORTI-TECH, MTAS i FruitPRO razem dla sadownictwa i warzywnictwa

Kolejna edycja Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH zaplanowana została na luty 2019. Przyszłorocznej wystawie towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej i konferencja FruitPRO. To doskonała fuzja oferty firm branżowych z praktyczną wiedzą i doradztwem.

Organizatorzy MTAS i konferencji FruitPRO - BASF Polska i Samodzielny Zakład Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych  HORTI-TECH - Targi Kielce SA i Leaf Media połączyli siły i te dwa cenione w branży sadowniczej wydarzenia odbywać się będą wspólnie. Tym sposobem, ofertę ponad 100 firm zgromadzonych na kieleckiej wystawie oferujących maszyny uprawowe i narzędzia używane w produkcji sadowniczej i warzywniczej, ale także, m.in. nawozy i biostymulatory uzupełnią rozwiązania i technologie dedykowane produkcji i dystrybucji owoców. Wizytówką konferencji FruitPRO, nieodłącznie towarzyszącej targom MTAS, jest panel wykładów wygłaszanych przez przedstawicieli świata nauki i doradców sadowniczych zarówno z Polski, jak i zagranicy. Ubiegłoroczna edycja MTAS odbyła się na terenie Centralnego Ośrodka Sportowego "TORWAR" w Warszawie. Podczas towarzyszącej im konferencji, poruszone zostały zagadnienia dotyczące, m.in. aspektów ekonomicznych produkcji sadowniczej, jak i doniesienia traktujące o samej agrotechnice i jej wpływie na jakość i możliwości zbytu owoców. Wśród prelegentów znaleźli  się, m.in. Walter Guerra z LVF Laimburg (Południowy Tyrol, Włochy) i Andriy Yarmaka z FAO – Agenda ONZ Rzym (Włochy).

horti-tech W trzeciej edycji Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH udział wzięło blisko 100 firm i gama uznanych ekspertów branży, zgromadzonych w Targach Kielce podczas III Ekonomicznej Konferencji Sadowniczo-Warzywniczej. Kompleksowa wystawę obejrzało ponad 3500 zwiedzających. Maszyny uprawowe i narzędzia używane w produkcji sadowniczej i warzywniczej, ale też wszelkie niezbędne nawozy, biostymulatory, środki ochrony i wiele innych produktów przydatnych producentom owoców i warzyw – to i wiele innych produktów niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu sadów i upraw warzywnych można było jak zwykle znaleźć w Targach Kielce. Wśród wystawców pojawiały się takie znane marki jak: New Holland, John Deer, Landini, Kisiel, Case, Bury, Weremczuk, AR Chmielewscy, Yara, Agrola, KMK Agro,  Lisicki, Polsad i wiele innych.

Konferencja z ekspertami branży sadowniczej w Targach Kielce

Pierwszy dzień targów HORTI-TECH 21 listopada zdominowała ważna dla branży Ekonomiczna Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza. Poruszyła między innymi kwestie eksportu polskich jabłek w sezonie 2017/18 czy też zagadnienia specyfiki europejskiego rynku jabłkowego. Wiele miejsca  poświęcono tematyce zagospodarowania jabłek przemysłowych oraz bieżącej sytuacji polskich sadowników na rynku światowym. Dyskutowano o  szansach i zagrożeniach dla polskich producentów owoców i warzyw.

Jak zwykle na stoiskach Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic, przedstawicieli KRUS, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa można było liczyć na specjalistyczne konsultacje. Po raz kolejny podczas Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych odbywały się spotkania z ekspertami pod nazwą HortIntegra, pod którą kryje się znana już bywalcom targów HORTI-TECH strefa spotkań organizowana przez Jednostkę Certyfikującą PNG.  Skupiona na poradach w zakresie zintegrowanej produkcji roślin strefa w 2017 roku dotyczyła również  produkcji ekologicznej i systemu bezpieczeństwa żywności G.A.P.

W pierwszym dniu targowym, 21 listopada, ruszyło w Targach Kielce specjalne Miasteczko Wózkowe – z prezentacjami wózków widłowych, w tym 8 najnowocześniejszych maszyn UniCarriers, także z nową serią TX. W drugim dniu targów, 22 listopada aż 30 operatorów wózków widłowych zmierzyło się w konkursie sztaplowania – czyli układania palet warstwami na wysokości, a także w slalomie wózkami między beczkami i innymi trikami z piłeczką ping-pongową.

Nagrodzony za najlepszy czas (3.15 minuty) i jakość przejazdu został Patryk Bogdalski, który otrzymał markowy wózek widłowy ufundowany przez firmę Polsad, organizatora konkursu i całego miasteczka.

Zapraszamy do Targów Kielce na kolejną edycję targów HORTI-TECH 16-17 listopad 2018

Źródło: https://www.targikielce.pl  
Zobacz również:

Pomoc

Jeżeli nie znalazłes poszukiwanego produktu, firmy, usługi lub wyniki wyszukiwarki nie są dla Ciebie satysfakcjonujące to napisz do nas czego szukasz lub potrzebujesz. Wyślemy twoje zapytanie bezpośrednio do zainteresowanych firm.

Napisz do nas

X

Informujemy że przetwarzamy dane osobowe oraz korzystamy z plików cookies w zakresie opisanym w Polityce Prywatności.