Pergola tarasowa w nowoczesnym stylu od polskiego eksportera Oknario
Gdzie stoi dom tam jest i taras. Gdzie stoi taras tam pojawiają się też inteligentne rozwiązania. Pergole sprawiają, że taras może stać się naturalnym przedłużeniem salonu – niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. By tak się stało przy ich wyborze warto kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale też parametrami technicznymi.
Z której strony świata zaplanować taras?
Optymalnym wyborem są strony południowa lub południowo-zachodnia. Taka wystawa zapewnia najlepsze i najdłuższe nasłonecznienie w ciągu dnia i całego roku. Dzięki niej z relaksu na świeżym powietrzu można korzystać do późnego popołudnia nawet jesienią. A pomysłowym remedium na kaprysy pogody – skwar lub deszcz będzie właśnie pergola.
Pergola tarasowa, na co zwrócić uwagę?
Taras powinien gwarantować domownikom bezpieczny wypoczynek, więc konstrukcja pergoli musi być trwała i odporna na warunki atmosferyczne. W tej roli idealnie sprawdza się aluminium malowane proszkowo.
Wodoszczelność i przemyślany system odprowadzania wody, to nie tylko kwestia komfortu użytkowania, ale i trwałości całej instalacji.
Ochrona przed słońcem bez nadmiaru cienia. Jak znaleźć tzw. złoty środek?
Odpowiedzią są inteligentne pergole Suntech. Pergole z rozsuwanym dachem Aerolux lub Exxen dają możliwość swobodnego zarządzania stopniem nasłonecznienia tarasu dzięki ruchomym lamelom z możliwością całkowitego rozsunięcia dachu i otwarcia przestrzeni. Co istotne, po zamknięciu dachu, pergola jest całkowicie wodoodporna. Woda spływa po płaskim dachu bezpośrednio do rynny. System wykonano z materiałów gwarantujących trwałość i piękny wygląd pergoli.
Co więcej, rozsuwany dach ma konstrukcję modułową umożliwiającą stworzenie zabudowy o dowolnym rozmiarze. Modułowość pozwala na pełną swobodę aranżacyjną. Umożliwia tworzenie zarówno zadaszeń połączonych z bryłą budynku, jak i tych wolnostojących. W tym wypadku łatwiej jest też przearanżować konstrukcję pergoli w przyszłości, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Data publikacji: 10-10-2022

Pergola tarasowa w nowoczesnym stylu od polskiego eksportera Oknario


Źródło: https://oknario.pl

Zobacz również:

Eksport okien drewnianych do Francji
Ważnym aspektem eksportu okien drewnianych do Francji jest spełnienie lokalnych oraz europejskich norm jakościowych...

Świadectwo A.TR – co to jest, jak je uzyskać i kiedy się stosuje?
A.TR to bardzo ważny dokument w handlu między Unią Europejską a Turcją, umożliwiający korzystanie z preferencyjnych stawek celnych. Nie potwierdza pochodzenia towaru, lecz jego status celny. Poznaj zasady jego stosowania, procedurę uzyskania i korzyści dla przedsiębiorców.

Upoważniony eksporter – co to jest, jak uzyskać i jakie daje korzyści?
Upoważniony eksporter to przedsiębiorstwo, które na podstawie decyzji wydanej przez właściwy urząd celny uzyskuje specjalny status pozwalający na uproszczone stosowanie formalności celnych w eksporcie.

Eksport okien: stolarka okienna z Polski
Polska od wielu lat jest w czołówce największych eksporterów okien w Europie. Według danych z 2023 roku, wartość eksportu okien i stolarki otworowej z Polski osiągnęła około 2,5 miliarda euro, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim

Faktura eksportowa. Czym jest faktura eksportowa?
Kluczowym elementem faktury eksportowej są szczegółowe dane identyfikacyjne obu stron transakcji

Koszt produkcji okien aluminiowych. Ile kosztuje produkcja okna aluminiowego?
Okna aluminiowe uchodzą dziś za synonim nowoczesności, trwałości i prestiżu w architekturze. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drogie, ich cena wynika z zaawansowanego procesu produkcyjnego oraz jakości użytych materiałów. W tym artykule zaglądamy za kulisy.