Opis systemu OPOTERM rolety zewnętrznej od polskiego producenta Fart Produkt
System rolet nadstawnych przeznaczony jest do stosowania w budynkach nowo wznoszonych oraz podczas modernizacji już istniejących. Decyzję o zastosowaniu rolet Opoterm w nowym budownictwie najlepiej podjąć na etapie projektu domu lub ostatecznie w momencie wstawiania stolarki okiennej. W przypadku modernizacji budynku już istniejącego decyzję należy podjąć na etapie wymiany okien. Konstrukcja skrzynki pozwala na montaż bez zabudowy, z zabudową częściową bądź całkowitą. Dostęp serwisowy możliwy jest od dołu skrzynki (od wewnątrz pomieszczenia) lub od czoła.
Budowa
Skrzynki i prowadnice są wykonane z wysokogatunkowego PVC. Wewnętrzne ocieplenie skrzynki w znaczny sposób zwiększa jej izolacyjność termiczną. Skrzynka rolety jest zakładana na okno, po zamontowaniu stanowi integralną część z elewacją budynku. Elementy systemu Opoterm nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża. Dzięki zastosowaniu wzmocnień stalowych bocznych i dolnego oraz kotew montażowych skrzynka posiada dużą stabilność nawet przy znacznych szerokościach.
Profile roletowe wykonane są z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, pokrytej dwuwarstwową powłoką lakierniczą w systemie PUR-PA, charakteryzującą się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki piance wypełniającej profile odznaczają się dobrą izolacyjnością termiczną i dźwiękową.
Obsługa
Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym, pozwalającym na ich komfortową obsługę.
Walory użytkowe
Przemyślana konstrukcja rolet oraz odpowiednio dobrane materiały stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto doskonale izolują termicznie, pozwalają w znacznym stopniu obniżyć koszty ogrzewania zimą, a latem zmniejszając nagrzewanie się pomieszczeń.
Paleta kolorów
Duży wybór kolorów profili roletowych w palecie standardowej umożliwia zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Skrzynki roletowe oraz prowadnice występują w bogatej kolorystyce powłok renolitowych.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
Opis systemu OPOTERM rolety zewnętrznej od polskiego producenta Fart Produkt


Źródło: https://fartprodukt.pl

Zobacz również:

Eksport okien: stolarka okienna z Polski
Polska od wielu lat jest w czołówce największych eksporterów okien w Europie. Według danych z 2023 roku, wartość eksportu okien i stolarki otworowej z Polski osiągnęła około 2,5 miliarda euro, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim

Faktura eksportowa. Czym jest faktura eksportowa?
Kluczowym elementem faktury eksportowej są szczegółowe dane identyfikacyjne obu stron transakcji

Koszt produkcji okien aluminiowych. Ile kosztuje produkcja okna aluminiowego?
Okna aluminiowe uchodzą dziś za synonim nowoczesności, trwałości i prestiżu w architekturze. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drogie, ich cena wynika z zaawansowanego procesu produkcyjnego oraz jakości użytych materiałów. W tym artykule zaglądamy za kulisy.

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.