Okna do domu. Jak wybrać?
Podjęcie decyzji o zakupie konkretnego rodzaju stolarki okiennej jest tak samo istotne, jak rozstrzygnięcia dotyczące technologii budowy domu, jego ogrzewania czy sposobu zaopatrzenia w energię elektryczną.
Czym się kierować przy wyborze okien?
Na początek jedna bardzo ważna uwaga. Inwestor nie musi, a nawet nie powinien zostawać sam z wyborem właściwej stolarki okiennej. Straty cieplne w budynku przez przegrody przezroczyste mogą wynieść nawet 25%. Jednak dobrej jakości, prawidłowo zamontowane okna są w stanie również zapobiegać stratom i „oszczędzać” energię, zapewniając jednocześnie doświetlenie pomieszczeń na doskonałym poziomie.
Okna to jeden z najistotniejszych elementów konstrukcji, który może wpłynąć nie tylko na wysokość wydatków na utrzymanie, ale również na pozytywną decyzję o odbiorze technicznym całego budynku. Kupując okna należy kierować się przede wszystkim określonymi parametrami i śmiało poprosić o pomoc fachowców.
Inwestor nie zawsze ma do dyspozycji architekta czy kierownika budowy – nie są to osoby wymagane przykładowo do wymiany okien w mieszkaniu – warto jednak by skierował swe kroki do firmy specjalizującej się w branży stolarki otworowej.
Postępując w ten sposób zyska pewność, że przy wyborze zostaną uwzględnione:
- współczynnik przenikania ciepła – obecnie wymagany dla budynków to 0,9 W/(m2∙K);
- współczynnik infiltracji w skali od 0,5 do 1,0 gwarantujący właściwą cyrkulację powietrza;
- wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw – im większa jego wartość, tym lepsza izolacyjność i mniejsze natężenie decybeli w pomieszczeniach.
Specjaliści z firmy Oknario dopasują dostępne rozwiązania techniczne do konkretnych potrzeb inwestora, także od strony estetycznej i wizualnej. Fachowcy zawsze uwzględnią fakt, że okna w poszczególnych pomieszczeniach i zależnie od ekspozycji względem stron świata, choć są usytuowane w jednym budynku, to często muszą sprostać innym wymaganiom.
Okna takie jak chcesz!
W ofercie Oknario można znaleźć okna: plastikowe, drewniane, aluminiowe i drewniano-aluminiowe. Wszystkie one pochodzą z portfolio produktowego najlepszych producentów – firm: Schüco, Veka, Drutex czy Yawal.
Zadzwoń +48 535 125 292
lub
Napisz: [email protected]
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
Okna do domu. Jak wybrać?


Źródło: https://oknario.pl

Zobacz również:

Faktura eksportowa. Czym jest faktura eksportowa?
Kluczowym elementem faktury eksportowej są szczegółowe dane identyfikacyjne obu stron transakcji

Koszt produkcji okien aluminiowych. Ile kosztuje produkcja okna aluminiowego?
Okna aluminiowe uchodzą dziś za synonim nowoczesności, trwałości i prestiżu w architekturze. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drogie, ich cena wynika z zaawansowanego procesu produkcyjnego oraz jakości użytych materiałów. W tym artykule zaglądamy za kulisy.

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.

Eksport warzyw. Polskie warzywa najzdrowsze
Eksport warzyw z Polski odgrywa istotną rolę w gospodarce krajowej, a także w handlu międzynarodowym.