Kiedy warto wybrać okna aluminiowe?
Do niedawna na rynku stolarki okiennej dominowały okna drewniane i z PCV, obecnie coraz więcej inwestorów wybiera również okna aluminiowe. Stosowane są przede wszystkim w budynkach użytku publicznego, siedzibach firm, obiektach handlowych, chociaż można je niekiedy spotkać również w domach jednorodzinnych. W tym artykule podpowiemy, dlaczego i kiedy warto zdecydować się na okna z aluminium.
Zastosowanie okien aluminiowych
Okna z aluminium prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko. Dość rzadko występują w domach jednorodzinnych, za to bardzo można je spotkać w budynkach użyteczności publicznej. W obiektach mieszkalnych najczęściej stosowane są jako okna tarasowe czy ogrody zimowe.
Powszechne zastosowanie tych okien wynika przede wszystkim z właściwości aluminium, które jest materiałem lekkim, wytrzymałym i bardzo plastycznym. Można z niego otrzymać różnorodne kształty. Okna z aluminium zapewniają bardzo dobrą izolacyjność cieplną za sprawą specjalnej konstrukcji profili. Często dodatkowo zwiększane są ich właściwości cieplne poprzez zwiększanie liczby komór.
Okna aluminiowe najczęściej stosowane są w przypadku dużych przeszkleń. Zazwyczaj występują przy szklanych powierzchniach całej elewacji. Profile aluminiowe przeznaczone do produkcji okien są odpowiednio zabezpieczane i wykańczane, dzięki czemu zapewniają doskonałą odporność na korozję oraz warunki atmosferyczne. Wykazują też wytrzymałość w przypadku uszkodzeń mechanicznych.
Aluminiowe okna doskonale prezentują się w budynkach nowoczesnych, które posiadają prostą architekturę i jednolitą kolorystykę elewacji. Bardzo często wybierane są przez architektów, którzy realizują projekty obiektów takich jak m.in. hotele, biurowce, centra handlowe, siedziby firm, urzędy itp. To w takich miejscach zazwyczaj występują duże i efektowne przeszklenia.
Systemy okienno-drzwiowe w ofercie firmy Plastixal
Firma Plastixal jest producentem okien aluminiowych, a także drzwi, systemów i konstrukcji specjalnych, tworzonych na zamówienie klientów z różnymi potrzebami. Wszystkie projekty realizowane są z myślą o nowoczesnych wnętrzach i designerskich budynkach. Wszystkie produkty tworzone są z najlepszych jakościowo materiałów, których konstrukcja oraz zabezpieczenia zapewniają zadowolenie z użytkowania.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Data publikacji: 08-05-2019
Kiedy warto wybrać okna aluminiowe?

Źródło: https://plastixal.pl

Zobacz również:

Eksport okien drewnianych do Francji
Ważnym aspektem eksportu okien drewnianych do Francji jest spełnienie lokalnych oraz europejskich norm jakościowych...

Świadectwo A.TR – co to jest, jak je uzyskać i kiedy się stosuje?
A.TR to bardzo ważny dokument w handlu między Unią Europejską a Turcją, umożliwiający korzystanie z preferencyjnych stawek celnych. Nie potwierdza pochodzenia towaru, lecz jego status celny. Poznaj zasady jego stosowania, procedurę uzyskania i korzyści dla przedsiębiorców.

Upoważniony eksporter – co to jest, jak uzyskać i jakie daje korzyści?
Upoważniony eksporter to przedsiębiorstwo, które na podstawie decyzji wydanej przez właściwy urząd celny uzyskuje specjalny status pozwalający na uproszczone stosowanie formalności celnych w eksporcie.

Eksport okien: stolarka okienna z Polski
Polska od wielu lat jest w czołówce największych eksporterów okien w Europie. Według danych z 2023 roku, wartość eksportu okien i stolarki otworowej z Polski osiągnęła około 2,5 miliarda euro, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim

Faktura eksportowa. Czym jest faktura eksportowa?
Kluczowym elementem faktury eksportowej są szczegółowe dane identyfikacyjne obu stron transakcji

Koszt produkcji okien aluminiowych. Ile kosztuje produkcja okna aluminiowego?
Okna aluminiowe uchodzą dziś za synonim nowoczesności, trwałości i prestiżu w architekturze. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drogie, ich cena wynika z zaawansowanego procesu produkcyjnego oraz jakości użytych materiałów. W tym artykule zaglądamy za kulisy.