Jak rozpoznać dobre buty?
Poznajcie pierwsze 3 z sześciu sposobów na rozpoznanie wysokojakościowego obuwia. Radzi polski producent i eksporter obuwia Conhpol.
Dajcie mi odpowiednie buty, a zawojuję świat – mawiała Marilyn Monroe. Pod tym twierdzeniem może się podpisać nie tylko wiele kobiet, ale też chyba wszyscy mężczyźni, którzy poznali komfort i urok wysokogatunkowych butów. Dobre buty są niezbędne, bo zdobią każdy strój lepiej niż biżuteria, nadają charakteru i są dyskretnym sygnałem, że ponad świecidełka cenimy elegancję, jakość i styl.
Wystarczy wiedzieć, na co zwracać uwagę! Poznajcie pierwsze 3 z sześciu sposobów na rozpoznanie wysokojakościowego obuwia.
Po pierwsze: wiedza i… mnóstwo praktyki.
Porządne buty nie należą do tanich, ale ich rozpoznanie “na oko” może być trudne dla laika (nawet kochającego buty głęboką miłością), zwłaszcza wśród panującego blichtru i zalewu produktów o kiepskiej jakości. Cena nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem, bo koszt butów, oprócz jakości, podwyższa wiele czynników – w tym bardzo często marka. Pierwszym krokiem jest więc pozbycie się stereotypów (popularna marka=dobra jakość) i poświęcenie czasu na dokładne obejrzenie i “pomacanie” buta. Dlaczego? Bo tego, co najważniejsze w bucie, przeważnie nie widać na pierwszy rzut oka.
Po drugie: podszewka.
Czy zwracasz uwagę na podszewkę? To ona między innymi wpływa na to, jak Twoja noga czuje się bucie. Najlepsze podszewki są wykonywane ze skóry bydlęcej lub koziej, która jest grubsza i bardziej wytrzymała od powszechnie stosowanej skóry świńskiej. Doświadczeni miłośnicy butów umieją rozpoznać rodzaj skóry użytej przy podszewce, ale nie martw się – dobre miejsce do zakupu butów poznasz też po sprzedawcy, który będzie umiał odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. A powinno ich być sporo!
Po trzecie: fach
Większość elementów, które czynią but dobrym, jest ukryta. Co prawda po estetyce smukłej linii porządnego buta widać, że został wykonany według najlepszych standardów sztuki rzemieślniczej, z wykorzystaniem czasochłonnych metod, ale but ma się przecież sprawdzać w boju! Jeśli jest wysokogatunkowy będzie miał trwałe i chroniące stopę podnoski oraz odpowiednio wyprofilowane wkładki na piętę, które są wytrzymałe i odporne na deformacje (tzn. załamanie na pięcie). Istotne jest też to, co dzieje się jeszcze na etapie produkcyjnym, np. technologiczne opracowanie procesu klejenia, dzięki któremu but jest ładny, trwały i odporny.
Interesujące, prawda? To dopiero początek! O kolejnych trzech metodach rozpoznawania naprawdę wartościowego obuwia – już za tydzień.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Eksport
Jak rozpoznać dobre buty?



Źródło: https://conhpol.pl

Zobacz również:

Upoważniony eksporter – co to jest, jak uzyskać i jakie daje korzyści?
Upoważniony eksporter to przedsiębiorstwo, które na podstawie decyzji wydanej przez właściwy urząd celny uzyskuje specjalny status pozwalający na uproszczone stosowanie formalności celnych w eksporcie.

Eksport okien: stolarka okienna z Polski
Polska od wielu lat jest w czołówce największych eksporterów okien w Europie. Według danych z 2023 roku, wartość eksportu okien i stolarki otworowej z Polski osiągnęła około 2,5 miliarda euro, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim

Faktura eksportowa. Czym jest faktura eksportowa?
Kluczowym elementem faktury eksportowej są szczegółowe dane identyfikacyjne obu stron transakcji

Koszt produkcji okien aluminiowych. Ile kosztuje produkcja okna aluminiowego?
Okna aluminiowe uchodzą dziś za synonim nowoczesności, trwałości i prestiżu w architekturze. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drogie, ich cena wynika z zaawansowanego procesu produkcyjnego oraz jakości użytych materiałów. W tym artykule zaglądamy za kulisy.

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.