Co wybrać? Rolety zewnętrzne, czy żaluzje fasadowe?
Przesłony okienne. Rolety zewnętrzne kontra żaluzje fasadowe.
Omawiamy zalety obu rozwiązań
Trendy architektoniczne bazujące na jak największych przeszkleniach fasad budynków mniej lub bardziej decydują o rozwiązaniach i samej stylistyce dotyczącej przesłon okiennych. Firany oraz zasłony, mimo wzlotów i upadków, nie wychodzą z mody, ale współczesnej architekturze potrzeba czegoś więcej. Dlatego…
Pojedynek rolety vs żaluzje trwa
Zwłaszcza, że obecnie na popularności zyskały ich zewnętrzne wersje, a oba systemy mają wiele do zaoferowania.
Rolety to zdecydowanie większa funkcjonalność. Zapewniają:
- ochronę przed słońcem;
- ochronę przed zimnem;
- ochronę przed hałasem.
Gwarantują większą prywatność, a przede wszystkim mnogość rozwiązań montażowych. Rolety natynkowe, podtynkowe, naokienne i ich hybrydy.
Żaluzje to głównie ochrona przed słońcem z funkcją regulacji dopływu światła słonecznego do pomieszczenia. Wyglądają ładnie i nowocześnie. Zapewniają równie dużo prywatności, a jednak w przeciwieństwie do rolet pozwalają obserwować otoczenie z wewnątrz zza dyskretnej zasłony.
Najlepiej byłoby połączyć urok i elegancję żaluzji z funkcjonalnością rolet i na szczęście znalazł się ktoś, kto już znalazł sposób jak to zrobić.
Świetnym rozwiązaniem na potrzeby dzisiejszego rynku są…
...Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji zasilane solarnie - doradza OKNARIO - polski eksporter stolarki otworowej
Zaawansowane rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji MONO ID3, wyposażono w ruchome pióra. Dzięki tej dokładnie opracowanej konstrukcji, stanowią one znakomite połączenie modeli antywłamaniowych oraz zewnętrznych żaluzji fasadowych. Hybrydowe silniki Bubendorff MONO ID3, w sytuacjach, gdy zostanie odcięty prąd, umożliwią dziesięciokrotne podniesienie lub opuszczenie pancerza. Napęd solarny pobiera energię bezpośrednio z padających na niego promieni słonecznych, ale rolety zbiorą zapas energii nawet w pochmurne, jesienne dni. Jakość oraz pomysłowość tego inteligentnego i nowatorskiego rozwiązania spotkała się z uznaniem w całej Europie. Tym bardziej, że MONO ID3 można zamontować bez potrzeby doprowadzania przewodów elektrycznych do otworów okiennych.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
Co wybrać? Rolety zewnętrzne, czy żaluzje fasadowe?


Źródło: https://oknario.pl/

Zobacz również:

Faktura eksportowa. Czym jest faktura eksportowa?
Kluczowym elementem faktury eksportowej są szczegółowe dane identyfikacyjne obu stron transakcji

Koszt produkcji okien aluminiowych. Ile kosztuje produkcja okna aluminiowego?
Okna aluminiowe uchodzą dziś za synonim nowoczesności, trwałości i prestiżu w architekturze. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drogie, ich cena wynika z zaawansowanego procesu produkcyjnego oraz jakości użytych materiałów. W tym artykule zaglądamy za kulisy.

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.

Eksport do Szwajcarii. Współpraca handlowa z Szwajcarią
Według oficjalnych danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii wartość polskiego eksportu do Szwajcarii w 2023 roku wyniosła ponad 4 miliardy euro, podczas gdy import osiągnął poziom 2,4 miliarda euro.

Eksport warzyw. Polskie warzywa najzdrowsze
Eksport warzyw z Polski odgrywa istotną rolę w gospodarce krajowej, a także w handlu międzynarodowym.