Aż 70 osób potrzeba, aby stworzyć jedną parę butów!
Buty to jedna z najważniejszych części naszej garderoby. Dbamy o nie, chętnie kupujemy nowe, niektórzy je nawet kolekcjonują. Buty są naszą wizytówką. Czy jednak wiemy jak powstają, ile osób jest zaangażowanych w ich produkcję? Jak rozróżnić dobre jakościowo obuwie od tandety z Chin podpowiada Klaudia Konopka z Conhpol elite.
Buty to jedna z najważniejszych części garderoby, w zasadzie niezbędna. Jak powstają i jak wybrać te dobre?
Świadomość z czego buty są zrobione
Polacy lubią dobre buty. Kupują te markowe, skórzane w nadziei, że będą im długo służyć i komfortowo się nosić. Jest to całkowicie słuszne. – Wybierajmy producentów, garbarzy, którzy korzystają z polskich i europejskich surowców. Skóry jakich używa się do wykonania butów powinny spełniać wszystkie normy europejskie i być w pełni bezpieczne. Absolutnie nie mogą zawierać metali ciężkich takich jak ołów, rtęć, nikiel, które są szkodliwe dla zdrowia. I mówimy tu o wszystkich elementach butów, od podeszwy, przez skórę, podszewkę i klej. Zwracajmy uwagę nawet na podszewkę, przecież to ona ma bezpośredni kontakt z naszą skórą – tłumaczy Klaudia Konopka z Conhpol elite.
Kto i gdzie szyje nasze buty?
Coraz częściej stawiamy na polskie firmy. Przestaliśmy już zachwycać się zachodnimi markami, bo przekonaliśmy się, że ich wyroby jeśli chodzi o buty czy ubrania, nie są zawsze najlepsze. Teraz ludzie chcą eleganckich, dobrych jakościowo rzeczy, które będą nosić do pracy i które będą się po prostu doskonale prezentowały. – Takiego rezultatu nie uzyskamy kupując buty szyte w Azji, warte 40 zł, które za 2 tygodnie nam się rozpadną i nawet nie będzie gdzie ich zareklamować. Stawiajmy na buty szyte w kraju, bo naprawdę mamy rewelacyjne firmy produkcyjne, które szyją na cały świat. Conhpol od 40 lat dostarcza Polakom buty, które są szyte w Polsce, ręcznie wykańczane, proces ich produkcji jest złożony, a do końcowego etapu, czyli dostarczenia ich do klienta, takie buty dotyka aż 70 osób! Co robią? M. in. Wykrajają odpowiednie materiały, zszywają cholewki i podszewki, wykańczają, stemplują wyściółkę, opalają nici, formują kształt, ćwiekują, pastują i polerują. A to tylko część z wielu czynności jakie trzeba wykonać, by powstały buty. Aż tylu ludzi dba o to, by Polacy oraz Europejczycy i nie tylko, mogli chodzić w jakościowych, wygodnych i pięknych butach. – dodaje Klaudia Konopka z Conhpol elite.
Idealnie dopasowane do okazji
Buty zarówno dla kobiet jak i mężczyzn są wizytówką. Zwłaszcza w świecie biznesu, czy showbiznesu, gdzie strój jest często komentowany przez innych. Dlatego wybierając buty, dokładnie zastanówmy się kiedy i gdzie będziemy je nosić. – Stawiajmy na modele eleganckie i ponadczasowe jak szpilki czarne czy w kolorze nude, skórzane botki i kozaki. Pasują prawie do wszystkiego i każda bizneswoman wykorzysta je wiele razy. Fashionistki mogą pozwolić sobie na kolorowe wzory i więcej szaleństwa. Panowie natomiast muszą mieć w garderobie parę dobrych oxfordów, mokasynów czy innych bardzo eleganckich i stylowych butów. – radzi Klaudia Konopka.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Data publikacji: 29-07-2021

Aż 70 osób potrzeba, aby stworzyć jedną parę butów!


Źródło: https://conhpol.pl

Zobacz również:

Upoważniony eksporter – co to jest, jak uzyskać i jakie daje korzyści?
Upoważniony eksporter to przedsiębiorstwo, które na podstawie decyzji wydanej przez właściwy urząd celny uzyskuje specjalny status pozwalający na uproszczone stosowanie formalności celnych w eksporcie.

Eksport okien: stolarka okienna z Polski
Polska od wielu lat jest w czołówce największych eksporterów okien w Europie. Według danych z 2023 roku, wartość eksportu okien i stolarki otworowej z Polski osiągnęła około 2,5 miliarda euro, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim

Faktura eksportowa. Czym jest faktura eksportowa?
Kluczowym elementem faktury eksportowej są szczegółowe dane identyfikacyjne obu stron transakcji

Koszt produkcji okien aluminiowych. Ile kosztuje produkcja okna aluminiowego?
Okna aluminiowe uchodzą dziś za synonim nowoczesności, trwałości i prestiżu w architekturze. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drogie, ich cena wynika z zaawansowanego procesu produkcyjnego oraz jakości użytych materiałów. W tym artykule zaglądamy za kulisy.

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.