Buty w sieci, czyli jak kupować w internecie?
Jak kupować buty przez internet - kilka istotnych porad od polskiego producenta obuwia Conhpol.
Czy może być coś wygodniejszego niż zakupy online? Wygodne przeglądanie ofert we własnym domu, zakup z pomocą kilku kliknięć, chwila oczekiwania (coraz krótsza w dzisiejszych czasach) i przesyłka doręczona do rąk własnych… Nic dziwnego, że i buty lubimy kupować online. Jak to robić, żeby zamiast radości nie spotkała nas przykra niespodzianka?
Kupno butów przez internet nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Buty powinny być zrobione z najlepszych materiałów, solidnie i fachowo wykonane. Ten aspekt zapewnią nam zakupy u producenta, którego znamy, lub takiego, który cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku. To jednak samo w sobie nie sprawi, że buty będą pasować – w tym celu musimy poznać siebie, a konkretnie własne stopy.
Najważniejszy jest rozmiar stopy, a raczej jej długość w centymetrach, bo na ostateczny rozmiar mają wpływ inne czynniki, jak tęgość czy wysokość podbicia. Aby poznać długość swojej stopy, wystarczy stanąć na boso na kartce papieru i zaznaczyć ołówkiem czubek dużego palca i piętę (ewentualnie obrysować stopę). Długość stopy mierzymy od najdalej wysuniętego punktu dużego palca aż po piętę (w linii prostej, nie na skos) i dodajemy 0,5 centymetra – inaczej buty będą przyciasne. Tak uzyskany rozmiar porównujemy z rozmiarówką i gotowe! Producenci stosują różne rozmiarówki, dlatego jeżeli na stronie nie ma tabeli rozmiarów, z zakupów w takim miejscu lepiej zrezygnować.
Kolejną kwestią jest dobór typu obuwia do typu stopy. Jeśli stopa jest tęga, lub szeroka, prawdopodobnie buty wąskie, z wąskimi czubkami, mimo odpowiedniego rozmiaru, mogą okazać się przymałe lub niewygodne. Przy butach z szerszymi noskami o mniej smukłej formie, być może but w danym numerze – mimo pozornej zgodności w centymetrach – okaże się zbyt duży. Nie jest to jednak reguła, bo wszystko zależy od kształtu kopyta, na którym but został zrobiony. Dlatego buty w tym samym rozmiarze, ale od różnych producentów, mogą okazać się drastycznie różne pod względem komfortu. Najlepiej zmierzyć stopę w kilku strategicznych miejscach, by móc potem wspomóc się konkretnymi danymi.
Uzbrojeni w taką wiedzę możemy postępować dalej, kierując się własną intuicją i poradami konsultantów sklepu. Kupując buty, najlepiej kierować się do sklepów, które oferują taką opcję – kontaktu mailowego lub chatu z konsultantem, który po krótkiej charakterystyce stopy pozwoli dobrać najlepszą opcję wśród upatrzonych modeli. Znajomość faktycznych wymiarów stopy będzie wielką pomocą.
Przy kolejnych zakupach lepiej nie zakładać z góry, że skoro jeden model butów w rozmiarze 44 okazał się dobry, to każdy inny but w tym rozmiarze również taki będzie. Jeśli jednak rozmiarówka wybranego producenta jest adekwatna, oferta szeroka, konsultanci dostępni, a zakupione buty dobre – warto obstawać przy takim wyborze na dłużej, niż ryzykować niespodzianki. W końcu w butach, oprócz wyglądu i jakości, liczy się komfort.
- Gospodarka
- Eksport
- Współpraca z zagranicą
- Finanse, podatki, pieniądze
- Fundusze europejskie, dofinansowywanie inwestycji
- Sektor budowlany - Stolarka, inżynieria i architektura budowlana
- Rolnictwo, artykuły spożywcze
- Co warto wiedzieć
Data publikacji: 19-04-2021

Buty w sieci, czyli jak kupować w internecie?


Źródło: https://conhpol.pl

Zobacz również:

Upoważniony eksporter – co to jest, jak uzyskać i jakie daje korzyści?
Upoważniony eksporter to przedsiębiorstwo, które na podstawie decyzji wydanej przez właściwy urząd celny uzyskuje specjalny status pozwalający na uproszczone stosowanie formalności celnych w eksporcie.

Eksport okien: stolarka okienna z Polski
Polska od wielu lat jest w czołówce największych eksporterów okien w Europie. Według danych z 2023 roku, wartość eksportu okien i stolarki otworowej z Polski osiągnęła około 2,5 miliarda euro, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim

Faktura eksportowa. Czym jest faktura eksportowa?
Kluczowym elementem faktury eksportowej są szczegółowe dane identyfikacyjne obu stron transakcji

Koszt produkcji okien aluminiowych. Ile kosztuje produkcja okna aluminiowego?
Okna aluminiowe uchodzą dziś za synonim nowoczesności, trwałości i prestiżu w architekturze. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drogie, ich cena wynika z zaawansowanego procesu produkcyjnego oraz jakości użytych materiałów. W tym artykule zaglądamy za kulisy.

Okna z drewna w architekturze Europy – od zabytków po nowoczesne budownictwo
Drewniane okna łączą elegancję z trwałością, zdobiąc zarówno zabytkowe rezydencje, jak i nowoczesne budynki. Ich eksport dynamicznie rośnie, odpowiadając na potrzeby architektury klasycznej i ekologicznego nowoczesnego budownictwa.

Handel wewnątrzwspólnotowy, a eksport – czym się różnią i co warto wiedzieć?
Czy handel wewnątrzwspólnotowy to to samo co eksport? Choć oba dotyczą sprzedaży międzynarodowej, różnią się procedurami, regulacjami podatkowymi i wymogami celnymi. Sprawdź, jakie zasady obowiązują w każdej z tych transakcji.