ELZAB S.A. –  polski producent kas i drukarek fiskalnych

ELZAB S.A. został utworzony w Zabrzu w 1969 r. jako zalążek nowej gałęzi przemysłu, oderwanej od typowego dla Śląska stereotypu krainy węgla i stali. Typ produkcji, sterylność na halach montażowych i struktura zatrudnienia odróżniała zakład od początku istnienia – było to miejsce pracy głównie dla kobiet, żon górników. ELZAB SA pozostał jednak firmą wysoko wyspecjalizowaną w elektronice przemysłowej.

Przez dziesięciolecia zmieniał się asortyment produktów z logiem Mera-ELZAB - od perforatorów, do komputerów Odra, kalkulatorów inżynierskich, monitorów ekranowych i systemów monitorowych po komputery. Tworząc w latach 80-tych Meritum i Meritum II – pierwsze polskie komputery osobiste, zakład stał się ikoną elektroniki na Śląsku i w kraju.

Obecnie ELZAB SA jest jednym z głównych dostawców kas i drukarek fiskalnych w Polsce. W ciągu ostatnich 26 lat do sklepów trafiło ponad 1 000 000 urządzeń, a marka ELZAB stała się synonimem solidności i jednym z najlepiej identyfikowanych brandów branży. Przedsiębiorstwo posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć dystrybucji i serwisu, którą tworzy ponad 2000 firm dealerskich.

Spółka produkuje również wagi elektroniczne, kasy samoobsługowe, uchwyty montażowe, szuflady kasowe, sprawdzarki cen, drukarki etykiet oraz akcesoria do integracji systemów kasowych.

Od ponad 50 lat ELZAB produkuje sprzęt elektroniczny na skalę przemysłową. Spółka oferuje unikalny komplet kompetencji: doświadczenie w projektowaniu urządzeń o złożonej technologii (elektronika, informatyka, mechanika) oraz potencjał produkcyjny zdolny obsłużyć duże zamówienia kontraktowe i kooperacyjne w krótkich terminach realizacji.

Szeroka gama oferowanych modeli ułatwia dopasowanie do profilu i zróżnicowanych potrzeb konkretnej placówki handlowej. Dzięki temu ELZAB dostarcza urządzenia do dużych sieci detalicznych, sklepów odzieżowych, stacji paliw czy popularnych restauracji. Jednocześnie obsługuje bardzo liczne grono odbiorców z sektora usług i drobnego handlu w Polsce i poza granicami kraju.

Produkty z logiem ELZAB sprzedawane są do ponad 20 krajów na całym świecie, m.in. na rynki europejskie, afrykańskie oraz Bliskiego Wschodu. Dział eksportu ELZAB stale się rozwija i poszerza działalność o kolejne kraje.

Akcje Spółki notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998r.