Nowa opona Dunlop SP247 do naczep oferuje wysokie osiągi w każdych warunkach pogodowych oraz niski koszt na kilometr

Warszawa, 17 czerwca 2020 r.  – Dunlop wprowadza SP247, nową oponę do naczep, która oferuje flotom zwiększone osiągi w każdych warunkach pogodowych, długie przebiegi oraz niski koszt w przeliczeniu na kilometr. Ogumienie SP247 charakteryzuje się wszechstronnością we wszystkich zastosowaniach, w tym w transporcie długodystansowym i regionalnym, jak również w miejskich i trudnych warunkach drogowych. Nowa linia zastępuje dotychczasową oponę Dunlop SP246.

Nowa linia produktów oferuje doskonałą zimową trakcję bez uszczerbku dla innych kryteriów osiągów. Jest ona w pełni zgodna z najbardziej rygorystycznymi, europejskimi przepisami dotyczącymi opon zimowych, które wymagają stosowania ogumienia z oznaczeniem 3PMSF. - powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. marketingu opon użytkowych w Europie.

Solidna konstrukcja zapewnia wysoką wytrzymałość

Dunlop SP247 charakteryzuje się solidną konstrukcją z 5 lub 6 żebrami. Najnowsze rozwiązania technologiczne obejmują mocną i trwałą konstrukcję karkasu, głębokie lamele oraz efektywną paliwo mieszankę bieżnika, która jest bardzo odporna na ścieranie. Wszystkie rozmiary opon można poddać regeneracji.

Zoptymalizowany układ żeber zapewnia równomierny rozkład nacisku i wytrzymałość barku.

Lamele w profilu bieżnika sięgają aż do 2/3 pełnej głębokości bieżnika, a więc poza pięćdziesięcioprocentowy próg zużycia. Tworząc dodatkowe krawędzie wgryzające, zazębiają się z nawierzchnią drogi, zapewniając zoptymalizowaną przyczepność, która utrzymuje się do późnego etapu eksploatacji opony. Dłuższa żywotność i przebiegi są dodatkowo możliwe dzięki właściwościom nowego produktu w zakresie odporności na uszkodzenia i zużycie.

Skład chemiczny i sieć polimerów w mieszance bieżnika dają niższy opór toczenia opony i przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i paliwa.

Możliwość stosowania w każdych warunkach pogodowych i oznaczenie 3PMSF

Nowa opona Dunlop SP247 zapewnia większe możliwości w każdych warunkach pogodowych – wszystkie rozmiary są oznaczone symbolami M+S i 3PMSF. Oznacza to, że produkty spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania przepisów UE, bez kompromisów w innych kluczowych aspektach osiągów, takich jak krótka droga hamowania, lepsza przyczepność na mokrej nawierzchni przez cały okres eksploatacji, opór toczenia czy przebieg.

Progresywne przepisy dotyczące opon zimowych w Europie, oprócz osi prowadzącej i napędowej, wymagają stosowania produktów z oznaczeniem 3PMSF na osiach naczep. Floty działające w całej Europie są szczególnie zainteresowane montażem opon z oznaczeniem 3PMSF, ponieważ w ten sposób spełniają lokalne wymogi prawne.

Asortyment                
Rozmiar            Indeks nośności/prędkości 1         Indeks nośności/prędkości 2          Opór toczenia      Przyczepność na mokrej nawierzchni     Hałas            Ilość żeber
435/50 R 19.5              160 J                                                                 B                           B                          ))               6-żebrowa
385/65 R 22.5              164 K                                   158 L               HL        C                           B                          ))               5-żebrowa
385/55 R 22.5              160 K                                   158 L                         *                           *                           *               6-żebrowa
(*)Europejskie klasy oznakowania opon nie są jeszcze dostępne.

Goodyear

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie. Firma zatrudnia około 63 000 osób i wytwarza swoje wyroby w 47 zakładach w 21 krajach na świecie.  Posiada dwa Centra Innowacji w Akron, w stanie Ohio i Colmar-Berg, w Luksemburgu, które dostarczają najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie produktów i usług, będących wyznacznikiem standardów i technologii w przemyśle. Więcej informacji na temat Goodyear i produktów firmy można znaleźć na stronie https://news.goodyear.eu/pl-pl/.

Więcej informacji udzielają:

Janusz Krupa
Menadżer Marketingu ds. Opon Użytkowych
Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.
tel.: (22) 571 58 80
e-mail: [email protected]

Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Goodyear
Alert Media Communications
tel.: 22 546 11 00, kom. 506 051 987
e-mail: [email protected]