Skrzyniopalety dla rolnictwa

Uprawa roślin i hodowla zwierząt to specyficzna działalność biznesowa, która wymyka się teoretycznym modelom i schematycznym opisom. Liczne regulacje prawne, tak unijne, jak i narodowe, a przede wszystkim zależność od warunków atmosferycznych sprawiają, że rolnictwo jest bardzo wymagającą branżą, w której sukces jest funkcją doświadczenia, przemyślanych decyzji, a także doboru odpowiednich narzędzi. Do tych ostatnich należą z pewnością skrzyniopalety Big Box Maximus® od Schoeller Allibert.

Praktyka, która procentuje. Nie tylko w rolnictwie

Schoeller Allibert może pochwalić się niebagatelnym doświadczeniem na rynku opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych. Sześć dekad tworzenia i projektowania pojemników szytych na miarę różnych gałęzi biznesu miało oczywiście swoje kamienie milowe, którymi były zwykle nowe, innowacyjne modele kontenerów, skrzynek czy palet. Dzisiejsze portfolio firmy obejmuje setki produktów, które wyznaczają standardy nowoczesnej logistyki. Dość powiedzieć, że tylko w kategorii skrzyniopalet – Rigid Pallet Containers (RPC) Schoeller Allibert posiada ponad 40 produktów. Tak szeroki wachlarz jest jednym ze znaków rozpoznawczych oferty Schoeller Allibert. Ten producent skrzyniopalet i opakowań zwrotnych słynie z rozwiązań przeznaczonych dla konkretnych projektów biznesowych. To właśnie doświadczenie we współpracy z Klientami z różnych branż pozwala inżynierom Schoeller Allibert budować pojemniki i skrzyniopalety, które w realny sposób przekładają się na oszczędności przedsiębiorstw. Jednak rachunek ekonomiczny Klientów nie jest jedyną wytyczną, którą kierują się projektanci pracujący dla tej marki. Schoeller Allibert w swojej wizji uwzględnia również ekologię. Większość wyrobów sygnowanych charakterystycznym, zielono-niebieskim logo jest budowana z surowców nadających się do przetworzenia. Dzięki temu, po zakończeniu cyklu życia produktu, ogranicza się generowanie odpadów, a materiał zostaje wykorzystany do zbudowania kolejnego pojemnika.

Skrzyniopalety plastikowe – krok w stronę funkcjonalności

Zastosowanie tworzyw sztucznych daje konstruktorom ogromne pole do popisu. Materiały tego typu są bowiem dużo bardziej ergonomiczne niż stal czy drewno, z których są tworzone tradycyjne pojemniki. Niska waga, większa odporność na uderzenia i otarcia, łatwe czyszczenie, możliwość składania ścian bocznych, dostępność tanich części zamiennych – to tylko kilka przewag tworzyw sztucznych nad innymi materiałami. Pojemniki i skrzyniopalety plastikowe lepiej sprawdzają się także na zautomatyzowanych podajnikach i systemach wysokiego składowania, a niektóre produkty mogą być zaprojektowane w kolorach wskazanych przez zamawiającego. Między innymi dzięki tym cechom, kontenery, skrzynki i skrzyniopalety z tworzywa sztucznego znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, branży motoryzacyjnej, handlu internetowym i detalicznym, sektorze farmaceutycznym, przetwórstwie spożywczym, a także w rolnictwie. Do tej ostatniej dziedziny gospodarki jest adresowana seria Big Box Maximus®, w której flagowym modelem jest skrzyniopaleta o podstawie 1200x1000 mm i wysokości 780 mm.

Większe zbiory dzięki Big Box Maximus®

Opisywany pojemnik został zbudowany z tworzywa HDPE, które słynie z wytrzymałości, a przez to świetnie chroni delikatne owoce i warzywa znajdujące się w środku. Materiał ten jest bardzo łatwy w czyszczeniu, spełnia normy HACCP oraz BRC i jest neutralny w kontakcie z żywnością. Dla lepszej wentylacji, Big Box Maximus® posiada perforowaną podstawę i ściany boczne. Pozwala to na szybsze odparowywanie wilgoci, która może być szkodliwa dla zbiorów. Pojemnik wspiera się na czterech stopkach (dostępna jest także opcja z zastosowaniem płoz), a ładunek można zabezpieczyć opcjonalnie kompatybilną pokrywą. Ściany boczne zostały wyposażone w zaokrąglone krawędzie i miejsca na naklejenie etykiet identyfikujących ładunek. Waga własna skrzyniopalety wynosi 36,6 kg, a jej pojemność użytkowa to aż 690 litrów. Wrażenie robią także parametry ładowności – maksymalna udźwig statyczny to 4,5 tony, a ładowność dynamiczna została w trakcie testów określona na poziomie 1 tony. Wszystko to sprawia, że gama Big Box Maximus® jest idealnym rozwiązaniem dla rolnictwa i przedsiębiorstw operujących w sektorze przetwórczym, także tych, które eksportują polską żywność na rynki zagraniczne.