Data publikacji: 04-10-2019

Firestone Industrial Products rozwija działalność w Europie w celu zaspokojenia rosnącego popytu na zawieszenia pneumatyczne

Firma inwestuje w rozbudowę zakładu w Wolsztynie i otwiera centrum dystrybucyjne w Chobienicach

NASHVILLE, Tenn. (30 września 2019 r.) – Firestone Industrial Products Company, LLC (FSIP), jedna z wiodących firm w branży technologii eliminujących drgania w transporcie, ogłosiła realizację istotnych inwestycji poszerzających zakres jej działalności w Europie Środkowej. Inwestycja ta stanowi bezpośrednią odpowiedź na rosnący popyt na zawieszenia pneumatyczne w całej Europie.

W ramach inwestycji Firestone Industrial Products – jednostka biznesowa wchodząca w skład Bridgestone Corporation – planuje powiększenie o 2 000 m2 istniejącej fabryki w Wolsztynie, w której od 2005 r. produkowane są elementy zawieszenia pneumatycznego dla pojazdów ciężarowych i osobowych. Dodatkowo FSIP w pobliskich Chobienicach otworzy nowe centrum dystrybucji. Oba te projekty zwiększą produkcyjno-rozwojowy potencjał firmy i pozwolą usprawnić dystrybucję produktów do klientów.

Nowa część zakładu w Wolsztynie zostanie wyposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia, a na dodatek spełniać będzie wymagania klasy ISO 8 pod względem czystości. Dzięki temu firma Firestone Industrial Products będzie mogła dostarczać produkty wielu uznanym europejskim producentom OE z branży motoryzacyjnej. Nowy obiekt ma być w pełni gotowy do eksploatacji do końca pierwszej połowy 2020 r.

Centrum Dystrybucyjne, zlokalizowane w Chobienicach dysponować będzie powierzchnią magazynową 10 000 m2 i mieści się w bliskiej odległości od wolsztyńskiej fabryki, co zapewni efektywny przepływ wyrobów między tymi dwoma lokalizacjami.

– Firestone Industrial Products kontynuuje rozwój na rynku europejskim. Dostrzegamy większe zainteresowanie ze strony klientów OEM, którzy chcą wyposażać samochody nowej generacji w najnowocześniejsze zawieszenia pneumatyczne – przyznaje Emily Poladian, prezes Firestone Industrial Products.

Omawiane inwestycje są najnowszymi realizowanymi przedsięwzięciami

w ramach wieloletniej strategii rozwoju. Wcześniej firma Bridgestone ogłosiła zamiar zainwestowania w osiem europejskich fabryk opon, w tym dwóch w Polsce. Branża motoryzacyjna stanowi ponad 8% polskiego produktu krajowego brutto, a Polska jest w czołowej dziesiątce największych eksporterów produktów z tej branży na całym świecie.
– Inwestowanie w europejskie zakłady produkcyjne i dystrybucyjne to kluczowy element odpowiedzi naszej firmy na popyt rynkowy oraz wymagania w zakresie logistyki wyrobów. Firestone Industrial Products zamierza kontynuować wsparcie naszych partnerów biznesowych poprzez zapewnienie najwyższej jakości produkcji oraz budowanie najbardziej efektywnego łańcucha dostaw – mówi Paweł Krystek, kierownik zakładu Firestone Industrial Products w Wolsztynie.

Informacje o Firestone Industrial Products:

Firestone Industrial Products Company, LLC, z siedzibą w Nashville, Tennessee, specjalizuje się w produkcji i rozwoju elementów zawieszenia pneumatycznego. Wykorzystując swoje ponad 80-letnie doświadczenie w pracach badawczo-rozwojowych nad zaawansowanymi technologiami, dostarcza te produkty na rynek światowy. Zarówno resory pneumatyczne, jak i powiązane z nimi produkty są wytwarzane z myślą o samochodach ciężarowych i naczepach, samochodach osobowych i wyścigowych, lekkich samochodach ciężarowych, minivanach, samochodach kempingowych, autobusach, sprzęcie rolniczym oraz o zastosowaniach kolejowych i przemysłowych. Spełniające najwyższe normy jakości zakłady produkcyjne/montażowe i centra techniczne FSIP zlokalizowane są w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji.

###

Śledź nas na: Web | Twitter | Facebook | LinkedIn

Kontakt prasowy w Polsce
Mirosław Kubicki   
Firestone Industrial Products    
kubickimiroslaw@bfusa.com    
Tel: +48 68 34 751 27   
Berzyna 80
Wolsztyn, 64-200, Poland

Źródło: https://www.firestoneip.com/  
Zobacz również:

Pomoc

Jeżeli nie znalazłes poszukiwanego produktu, firmy, usługi lub wyniki wyszukiwarki nie są dla Ciebie satysfakcjonujące to napisz do nas czego szukasz lub potrzebujesz. Wyślemy twoje zapytanie bezpośrednio do zainteresowanych firm.

Napisz do nas

X

Informujemy że przetwarzamy dane osobowe oraz korzystamy z plików cookies w zakresie opisanym w Polityce Prywatności.