Firestone Industrial Products rozwija działalność w Europie w celu zaspokojenia rosnącego popytu na zawieszenia pneumatyczne

Firma inwestuje w rozbudowę zakładu w Wolsztynie i otwiera centrum dystrybucyjne w Chobienicach

NASHVILLE, Tenn. (30 września 2019 r.) – Firestone Industrial Products Company, LLC (FSIP), jedna z wiodących firm w branży technologii eliminujących drgania w transporcie, ogłosiła realizację istotnych inwestycji poszerzających zakres jej działalności w Europie Środkowej. Inwestycja ta stanowi bezpośrednią odpowiedź na rosnący popyt na zawieszenia pneumatyczne w całej Europie.

W ramach inwestycji Firestone Industrial Products – jednostka biznesowa wchodząca w skład Bridgestone Corporation – planuje powiększenie o 2 000 m2 istniejącej fabryki w Wolsztynie, w której od 2005 r. produkowane są elementy zawieszenia pneumatycznego dla pojazdów ciężarowych i osobowych. Dodatkowo FSIP w pobliskich Chobienicach otworzy nowe centrum dystrybucji. Oba te projekty zwiększą produkcyjno-rozwojowy potencjał firmy i pozwolą usprawnić dystrybucję produktów do klientów.

Nowa część zakładu w Wolsztynie zostanie wyposażona w nowoczesne maszyny i urządzenia, a na dodatek spełniać będzie wymagania klasy ISO 8 pod względem czystości. Dzięki temu firma Firestone Industrial Products będzie mogła dostarczać produkty wielu uznanym europejskim producentom OE z branży motoryzacyjnej. Nowy obiekt ma być w pełni gotowy do eksploatacji do końca pierwszej połowy 2020 r.

Centrum Dystrybucyjne, zlokalizowane w Chobienicach dysponować będzie powierzchnią magazynową 10 000 m2 i mieści się w bliskiej odległości od wolsztyńskiej fabryki, co zapewni efektywny przepływ wyrobów między tymi dwoma lokalizacjami.

– Firestone Industrial Products kontynuuje rozwój na rynku europejskim. Dostrzegamy większe zainteresowanie ze strony klientów OEM, którzy chcą wyposażać samochody nowej generacji w najnowocześniejsze zawieszenia pneumatyczne – przyznaje Emily Poladian, prezes Firestone Industrial Products.

Omawiane inwestycje są najnowszymi realizowanymi przedsięwzięciami

w ramach wieloletniej strategii rozwoju. Wcześniej firma Bridgestone ogłosiła zamiar zainwestowania w osiem europejskich fabryk opon, w tym dwóch w Polsce. Branża motoryzacyjna stanowi ponad 8% polskiego produktu krajowego brutto, a Polska jest w czołowej dziesiątce największych eksporterów produktów z tej branży na całym świecie.
– Inwestowanie w europejskie zakłady produkcyjne i dystrybucyjne to kluczowy element odpowiedzi naszej firmy na popyt rynkowy oraz wymagania w zakresie logistyki wyrobów. Firestone Industrial Products zamierza kontynuować wsparcie naszych partnerów biznesowych poprzez zapewnienie najwyższej jakości produkcji oraz budowanie najbardziej efektywnego łańcucha dostaw – mówi Paweł Krystek, kierownik zakładu Firestone Industrial Products w Wolsztynie.

Informacje o Firestone Industrial Products:

Firestone Industrial Products Company, LLC, z siedzibą w Nashville, Tennessee, specjalizuje się w produkcji i rozwoju elementów zawieszenia pneumatycznego. Wykorzystując swoje ponad 80-letnie doświadczenie w pracach badawczo-rozwojowych nad zaawansowanymi technologiami, dostarcza te produkty na rynek światowy. Zarówno resory pneumatyczne, jak i powiązane z nimi produkty są wytwarzane z myślą o samochodach ciężarowych i naczepach, samochodach osobowych i wyścigowych, lekkich samochodach ciężarowych, minivanach, samochodach kempingowych, autobusach, sprzęcie rolniczym oraz o zastosowaniach kolejowych i przemysłowych. Spełniające najwyższe normy jakości zakłady produkcyjne/montażowe i centra techniczne FSIP zlokalizowane są w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji.

###

Śledź nas na: Web | Twitter | Facebook | LinkedIn

Kontakt prasowy w Polsce
Mirosław Kubicki   
Firestone Industrial Products    
[email protected]    
Tel: +48 68 34 751 27   
Berzyna 80
Wolsztyn, 64-200, Poland