Czy Europa dołączy do cyfrowego przewrotu?

  Druga edycja Spotkań Warszawskich organizowanych 15 listopada przez Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce (CCIFP)

  Celem Spotkań Warszawskich, organizowanych przez Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce, jest stworzenie przestrzeni do swobodnego dialogu pomiędzy reprezentantami świata biznesu, polityki, nauki i kultury z Polski i Francji. 15 listopada zaproszeni goście rozmawiać będą na Zamku Królewskim w Warszawie o wpływie technologii cyfrowych na gospodarkę. Wśród nich m.in.: François Fillon, były Premier Francji, Jacques Attali, ekonomista, były doradca Prezydenta Mitteranda, Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, Andrzej Halicki, Minister Administracji i Cyfryzacji.

Czy Europa dołączy do cyfrowego przewrotu?

  Znalezienie odpowiedzi na to pytanie wydaje się dziś wręcz koniecznością. Stoimy u progu nowej ery. Technologia cyfrowa jest wszechobecna w naszym życiu i nieustannie wpływa na wszystkie aspekty naszej codzienności. Znaczącym zmianom ulega również biznes i klasyczny model przedsiębiorstwa, co stanowi poważne wyzwanie dla całego społeczeństwa.

  Cyfryzacja zajmuje bardzo ważne miejsce w debacie publicznej we Francji. Uznaliśmy więc, że dobrze byłoby stworzyć podobny dialog w Polsce, aby móc porównać punkty widzenia obu krajów - wyjaśnia Monika Constant, Dyrektor Generalna Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce.

  Rozwój nowych technologii stanowi duże wyzwanie dla krajów europejskich. W ich interesie jest mocniejsza współpraca, by skutecznie walczyć o rynek z amerykańskimi i azjatyckimi gigantami. Czy Europa będzie w stanie dołączyć do cyfrowego przewrotu i stać się liderem innowacji? Czy siłą napędową zmian powinny być duże przedsiębiorstwa o długoletniej tradycji, czy raczej start-upy, które w niedługim czasie mogą zająć miejsce dotychczasowych liderów?

  Janusz Piechociński, François Fillon, Jacques Attali – wyjątkowi uczestnicy Spotkań

  Odpowiedzi na te pytania szukać będą zaproszeni przez CCIFP goście i eksperci w temacie cyfryzacji. Do Polski przyjadą m.in. François Fillon, Premier Francji w latach 2007 – 2012, Jacques Attali, ekonomista, pisarz, były Prezes EBOR oraz doradca Prezydenta Mitteranda oraz Gervais Pelissier, Zastępca Dyrektora Generalnego Grupy Orange odpowiedzialny za operacje w Europie. Do dyskusji zaproszono również Janusza Piechocińskiego, Ministra Gospodarki, Andrzeja Halickiego, Ministra ds. Cyfryzacji i Administracji, Grzegorza Schetynę, Ministra Spraw Zagranicznych, Michała Boniego, byłego ministra ds. Cyfryzacji, prof. Witolda Orłowskiego, prof. Andrzeja Krzysztofa Koźmińskiego.

  Spotkania Warszawskie będą również miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi i francuskimi start-upami, których liczna reprezentacja będzie obecna na wydarzeniu.

„Entretiens de Royaumont” - z Francji do innych krajów Europy

  Spotkania Warszawskie są inspirowane francuskimi „Entretiens de Royaumont”, które od 10 lat stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń intelektualnych i politycznych we Francji. Ich celem jest umożliwienie otwartego dialogu, na najwyższym szczeblu, pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk. We wrześniu tego roku „Entretiens de Royaumont” odbyły się również w Madrycie.
 
Pierwsza edycja Spotkań Warszawskich zakończona sukcesem

  Pierwsza edycja Spotkań Warszawskich miała miejsce 16 listopada 2013 roku na Zamku Królewskim w Warszawie i odbyła się pod hasłem „Zdefiniować Europę na nowo”. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników oraz blisko 30 prelegentów. W pięciu zorganizowanych panelach dyskusyjnych rozmawiano o gospodarce europejskiej, kwestiach społecznych i o przyszłości Starego Kontynentu.

  Pełen program Spotkań Warszawskich 2014 oraz informacje o prelegentach tegorocznej edycji znajdują się na stronie http://spotkaniawarszawskie.pl/ w całości poświęconej wydarzeniu.

  Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce (CCIFP) jest stowarzyszeniem pracodawców zrzeszającym ponad 420 firm francuskich i polskich. Od 20 lat CCIFP działa na rzecz interesów polskich i francuskich inwestorów, pełniąc rolę platformy współpracy i wymiany doświadczeń biznesowych oraz najlepszych praktyk pomiędzy przedsiębiorcami. CCIFP podejmuje działania wpływające na przemiany polskiej gospodarki oraz współtworzy korzystne warunki dla rozwoju biznesu w Polsce. CCIFP w swoich działaniach wspiera dialog pomiędzy podmiotami publicznymi i prywatnymi, stara się promować dobre praktyki swoich firm członkowskich pokazując nowe trendy i nowatorskie rozwiązania, pomagające w rozwoju biznesu. Więcej na stronie www.ccifp.pl

Kontakt dla mediów i akredytacje:
Mariusz Kielich,
[email protected],
tel. 022 690 68 95, 507 121 269