Przedsiębiorcy z Wielkopolski stawiają na unijne pożyczki

  Do rozpoczęcia konkursów z nowego budżetu unijnego przedsiębiorcom przyjdzie jeszcze poczekać. Tymczasem okazuje się, że coraz więcej z nich decyduje się na zwrotne formy pomocy finansowej z UE. w tym na pożyczki z Inicjatywy JEREMIE.

  Inicjatywa JEREMIE to program unijny wspierający  mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Został przygotowany z myślą o firmach, które nie mogą wykazać się długą historią kredytową i wystarczającym poziomem zabezpieczeń, aby uzyskać zobowiązanie na rynku komercyjnym. Zaciągnięte zobowiązanie, które może wynieść do 300 tys. zł należy spłacić w ciągu maksymalnie 5 lat. Dzięki rozłożeniu kredytu na 60 miesięcy, jego rata nie obciąża nadmiernie firmy. Wkład własny, który muszą zapewnić pożyczkobiorcy to tylko 10 proc. Do tego oprocentowanie jest bardzo niskie, aczkolwiek zależne od oferty poszczególnych pośredników finansowych w danym województwie. – Przygotowaliśmy specjalną promocję, dzięki której oprocentowanie dla firm działających dłużej niż rok zaczyna się już od 4,35%, a dla nowopowstałych od 7%.– mówi Sonia Leszkowicz-Baczyńska z Funduszu Pożyczkowego ECDF-TISE, oferującego pożyczki z Inicjatywy JEREMIE dla przedsiębiorstw z Wielkopolski.

  Jedną z głównych zalet pożyczek z Inicjatywy JEREMIE jest duża elastyczność w warunkach udzielania i spłaty zobowiązania. Przedsiębiorcy z pewnością docenią możliwość zawieszenia spłaty raty kapitałowej nawet na pół roku i  szeroką gamę zabezpieczeń. – Karencję w spłacie kredytu przedsiębiorcy często wykorzystują w pierwszych miesiącach realizacji projektu.  Jest to szczególnie istotna zaleta w przypadku nowopowstałych firm, kiedy na początku działalności firma ponosi duże koszty, a nie przynosi jeszcze wystarczających przychodów – mówi Sonia Leszkowicz-Baczyńska.

  Ważną cechą Inicjatywy JEREMIE jest dostępność pożyczek dla firm z niemal wszystkich branż i na dowolne inwestycje związane z rozwojem lub założeniem przedsiębiorstwa. Uzyskane z pożyczki środki można przeznaczyć na utworzenie nowych miejsc pracy, zakup czy remont biura i jego wyposażenie w niezbędny sprzęt, wdrożenie nowych technologii, nabycie środków transportu i wiele innych inwestycji, których nierzadko nie obejmują kredyty bankowe czy dotacje. Ponadto unijne pożyczki odpowiadają warunkom działania firm na każdym etapie rozwoju. Długi okres spłaty, atrakcyjne oprocentowanie, sześciomiesięczna karencja czy elastyczne formy zabezpieczenia kredytu powodują, że często korzystają z niej startupy, którym trudno uzyskać inny rodzaj wsparcia na założenie działalności.

ECDF Sp. z o.o. sp. k.
ul. Promienista 83
60-141 Poznań
tel. (61) 835 00 98
faks (61) 835 0742
e-mail: [email protected], [email protected]

www.ecdf-tise.pl